_.::_XF Menü ::.
   » Ana Sayfa
   » X-Files Nedir?
   » FORUM
   » X-Cast
   » Bölüm Rehberi
   » Bölüm Adları
   » Mitoloji
   » Senaryolar
   » Fanfiction
   » Fanart
   » Basında X Files
   » X-Sözlük
   » Bilmedikleriniz
   » The X Team
   » Etkinlikler
   » Linkler

 


Dizi ve sayfa ile ilgili her
türlü soru ve önerinizi
faq@thexfiles-tr.net
adresine yollayabilirsiniz!

 
 ...: The X Files :: BASINDA THE X FILES :...
DAILIY VARIETY - Chris Carter Makalesi :: 07.06.2004 :...

Carter dizileri Fox’ın DVD dünyasına giriyor, bu yaz satışa çıkmaya hazırlanıyor…

Yazan : Josef Adalian
Yayın : Daily Variety
Tarih : 7 Haziran 2004

Gerçek orada bir yerde - ve yakında Chris Carter’ın MILLENIUM ve HARSH REALM’i de orada olacak.. “The X Files” ın bütün sezonlarına önceki ay itibariyle DVD olarak erişmek mümkün hale gelmişken, Fox Home Entertainment (FHE) “X” adam Chris Carter’ın yarattığı diğer dizilere odaklanıyor.

Stüdyo, yazar-prodüktörü 20. yüzyıl sonu/21. yüzyıl başı döneminin bir nevi Gene Roddenberry*’si olarak gören hayran çevresinden faydalanmayı umut ediyor. Ekim 1999’da, 3 bölümü yayınlandıktan sonra iptal edilen HARSH REALM’in 3 disklik DVD seti, 24 Ağustos’ta satışa çıkacak. Set, çok gizli bilgisayar simulasyonu bir dünyada kapana kısılan bir askerin (Scott Bairstow) etrafında dönen dizinin 9 bölümünün hepsini kapsıyor…

Bir ay öncesinde, 20 Haziran’da Fox, MILLENIUM’ un ilk sezonunu DVD olarak piyasaya sürecek. 3 sezon boyunca Fox’ta yayınlanmış (1996-99) olan dizide Lance Henriksen 20. yüzyılın bitmek üzere olduğu günlerde dünyada artan kötülükten etkilenen eski bir FBI ajanını canlandırıyor.

Ürün için asıl girişimi yapan Chris Carter’ın, FHE’nin kardeş kuruluşu olan 20th Century Fox TV ile bir süredir sözleşmesi bulunmuyor. Buna rağmen Carter, Rupert Murdoch’un DVD makinesinin bir parçası olmaktan memnun olduğunu söylüyor. “Benim için para sağladığı sürece, ben de onun için para sağlamaktan mutluyum” diye nüktede bulunuyor Carter..

MILLENIUM ve HARSH REALM ortak bir grup yazar ve prodüktör tarafından yaratılmıştı. Carter, bunun FHE’nin masraflarını düşürdüğünü ve iki DVD seti için de aynı zamanda ekstralar yapmalarını sağladığını söylüyor. İki ürünü bir ay içinde piyasaya çıkarmak, aynı zamanda FHE’nin ikisi için ortak reklam yapmasına da olanak sağlıyor. Gerçekten de, MILLENIUM birinci sezon DVD seti, HARSH REALM’in piyasaya çıkacağını duyuran bir reklam da içeriyor.

HARSH REALM seti, çok kısa bir süre ekranlarda yayınlanmış olan diziyi daha fazla insanın görmesine olanak sağlayacak. MILLENIUM birkaç kez FX kanalında tekrar yayınlandığı halde, HARSH REALM’in 9 bölümü sadece bir kere yayınlanmıştı – ilk üç bölüm Fox’ta, geri kalan altı tanesi kablolu kanal FX’te – Carter “İnsanların diziyi görebilecek olmalarından mutluyum” diyor... “Daha fazla insan diziyi izledikçe, yaptıklarının hata olduğunu (diziyi çok kısa bir sürede iptal etmelerinin) daha iyi anlarlar.”

Carter, The X Files’ın canlandırılacağı ikinci bir film üzerinde hala çalışmakta olduğunu söylüyor : “Frank (Spotnitz) ve ben bir hikaye üzerinde çalışıyoruz ve Fox ile devam etmekte olan bir pazarlık var.” diyor ve başka iki potansiyel film projesi geliştirmekte olduğunu ekliyor.

*Gene Roddenberry (1921-1991) : Senaryo yazarı. Star Trek’in yaratıcısı.


KAYNAK : Chris Carter Online


TheXFiles-TR isminin kullanım hakları İzmir 14. Noterinden alınan belgeyle sayfamız adına kayıt altına alınmıştır. TheXFiles-TR isminin başka kişi,kurum ve Internet siteleri tarafından kullanılması yasaktır. Site içerisinde yer alan tüm haber, metin, ve diğer içerik thexfiles-tr.net 'e aittir. Hiçbir şekilde basılı veya herhangi diğer bir elektronik ortamda (CD, Internet vs.) izinsiz kullanılamaz. Sitemizin Beyin Atölyesi, Fanfic, Fanart bölümlerinde yayınlanan yazı, resim vb. eserlerin sorumlulukları, sahiplerine aittir. Alıntı, kopya olduğu anlaşılan eserler derhal silinecektir.

Bu site The X Files hayranları tarafından hazırlanmış, dizinin Türkiye'deki hayranlarına kaynak teşkil etmesi için tamamen amatör sebeplerle oluşturulmuş bir sitedir. 1013 Productions ve 20th Century Fox ile hiçbir bağlantısı yoktur. The X Files ile ilgili tüm haklar, bu şirketlere aittir.Copyright © 1999-2006 TheXFiles-TR