» Ana Sayfa
   » X-Files Nedir?
   » FORUM
   » X-Cast
   » Bölüm Rehberi
   » Bölüm Adları
   » Mitoloji
   » Senaryolar
   » Fanfiction
   » Fanart
   » Basında X Files
   » X-Sözlük
   » Bilmedikleriniz
   » The X Team
   » Etkinlikler
   » Linkler


Dizi ve sayfa ile ilgili her
türlü soru ve önerinizi
faq@thexfiles-tr.net
adresine yollayabilirsiniz!

 
...:: 1. The X Files Türkiye Buluşması (06/07 Temmuz 2001) :: YAZI 2 ::...


7 TEMMUZ, BULUŞMAMIZIN İKİNCİ GÜNÜ


Derleyen:
Berivan Tokem

Aşağıda anlatılan hikaye tamamiyle gerçektir,hikayede adı geçen kişiler ve mekanlar hayal ürünü değildir.

Aslında bu yazıyı yazmayacaktım..Evde rahat rahat otururken ne diye uğraşayım şimdi falan diyordum kendi kendime..Ama Fulden'in yazısının son halini sitede görünce gaza geldim oturdum pcnin başına.. (Lafa bak ya!!Sanki Fulden'in yazısını pc başında otururken okumadım!!)Neyse..Arkadaşlar bu yazı 7 Temmuz günü yapılanlarla ilgilidir..Eğer o gün orda olmadığınız için içiniz içinizi yiyorsa sağlığınız açısından sayfayı şimdi kapatmanız önerilir..!!Son uyarı veeee..Başlıyoruzzzzz!!!

( "Ufak" bi not!!: 6 Temmuz günü gerçekleşen "ilk" buluşmanın birinci elden tanığı olarak yazıyorum!!Biz Fulden'le saat 10da köftecinin önünde buluşacaz diye sözleşmiştik ya..Oraya Fulden'den önce gittim..Beklemeye başladım..Kısa bi süre sonra yan tarafa bir kız üç erkekten oluşan dört kişilik bi grup geldi..Gruptaki kız bi süre sonra "Oğuz" ve "Site" kelimelerini içeren cümleler sarfetmeye başladı..O sırada yandaki gruptaki beylerden biri cep telefonunu çıkardı ve birine çağrı bıraktı..Çok enteresan, ama aynı anda da benim arka cepteki telefonum gıpraştı!!Kıllandım tabi iyice..Hadi günah benden gitti diyerek şansımı denemek için yandaki gruba yaklaştım ve "Şey siz Xci misiniz" gibilerinden bi soru sordum.. (Hatırlamıyorum şu an tam cümleyi bi hoştum o sırada!! :) )Gruptakiler evet deyip kendilerini nickleriyle tanıtmaya başlayınca "Aha!" dedim.."İşte bizim meşhurrr Xciler!!"Bu kadar ön bilgi yeter!!Şimdi 7 Temmuz gününe geçelim..)

6 Temmuz günü ayrılmadan önce ertesi gün de İstanbul'da kalacak olanlar belirlenmişti..Ben tutturunca "Bana İstanbul'u gezdirin" diye hemşom Murat da bundan nasiplendi ve ertesi gün bizi gezdirmeleri için İstanbulluları kafaya alıp ayrıldık o gün ordan..Buluşma yerini Taksim'deki The Marmara otelinin önü olarak belirledik..Sabah oraya ilk varan bendim..Yani o kadar milletin tepesine çıktıktan sonra "beni gezdirin" diye bi de buluşmaya geç gitmek öküzlük olurdu!!! :)) Ben bi önceki günün aktivitelerinden acaip şekilde yorulmuş olarak saat 11de eve girince, ardından da Xi seyredince ve o sabah da erken kalkınca doğal olarak eşşek ölüsü gibiydim!!Ben öööylece otelin önünde oturmuş uyuklarken Ercan önümden geçmiiişşşş gitmiiişşş, ben görmemişiiiimm!!!Beni görüp yanıma geldi, oturdu, selamlaştık..Zaten çocuğa direkt "sen hangisisin" diye sordum sabah sabah!!! :)) Ercanım deyince de ha ok falan oldum.. Oturup Murat'ı, sonra bi süre de Ruki'yi bekledik..(Ruki'nin sınavı vardı o gün..Sabahtan oraya gitti kız sayemizde hiç çalışmadan!!he he hee..)Ruki'den haber çıkmayınca biz de başladık Sercan, Ece ve Fuat'la buluşacağımız yere yürümeye.. (Önemli Not!!!: Arkadaşlar İstanbul'un semtleri benim gibi bi İzmirliye çok fazla geldiği için ne zaman yer olarak nereye gittiğimizi pek söyleyemeyecem..Kimse kusura bakmasın yaaani..)

Biz tam bi iskeleye gidiyorduk diğerleriyle buluşmak için Ruki'den telefon geldi..Neredesiniz söyleyin gelecem ben de diyordu..Aramızdaki tek İstanbullu şahsiyet Ercan tramvayın yerini tarif etti..Geri dönüp bu defa da Ruki'yi almaya gittik..Ruki de gelince ekip tamamlandı ve diğerleriyle buluşmaya gittik.. (Nihayet!!!)

Bizi bi vapura bindirdiler..Vapur bütüüünnn İstanbul'u..olmasa bile bi bölümünü kıyıdan dolaştı..Bu arada biz meraklı turistler olarak (!) İstanbullulara ikide bir "burası neresi??" "şu bina ne??" gibi cins sorular sorduk..Onlar da önce kendi aralarında tartıştılar o binanın ne olduğunu sonra bize kararlaştırılan cevabı verdiler!!! :))) . Bu arada Oğuz işi nedeniyle o gün boğaz turuna katılamamıştı, bu yüzden arada bizi arıyarak geçirdiği sinir krizini atlatmaya çalışıyordu.

Boğaz turu bitince karnımız acıktığı için bizi yemek yiyeceğimiz bi yere götürün dedik yüzsüzlüğümüze devam ederek!!! :)) Bizi alıp Pizza Pizza'ya götürdüler!!İzmir'de Pizza Pizza yok ya bi garip geldi bize anlatamam!!! :)) Yemeklerimizi aldık, ama bi türlü yiyemedik..!!Sürekli biri bi espri yaptı biz de boğulmamak için lokmalar arası uzuuunnn aralar verdik!!

Bikaç tarihi yere uzaktan öööyle baktıktan sonra ayrılma vakti geldi dedik (dememiz gerekiyordu, çünkü otobüsüm o geceydi ve ben daha eşyalarımı bile toplamamıştım!!) ve bi dahaki sefer için sözleşip ayrıldık..

BU GEZİDEN NELER ÖĞRENDİK?:

- - Arkadaşlıkların sadece yüzyüze görüşülerek kurulmayacağını, sanal ortamda kurulan arkadaşlıkların da diğerleri kadar iyi ve eğlenceli (!) olabileceğini..

- - İstanbulluların kendi memleketlerini bilmediklerini!!! (Darılmayın valla aynen öyle bir izlenim bıraktınız bende!!! :)

- - İzmir'in fiyatlar bakımından bir cennet olduğunu ve İzmirliler bir "Özel Menü"ye 2.750 öderken İstanbulluların Pizza Pizza tarafından aynı menüye 3.600 ödemeye mahkum edildiklerini!!

- - İstanbul'un dağlık bir memleket olduğunu..!!

- - İstanbulluların "yakın" anlayışının 20 dakikadan fazla yürüme mesafesine eşit olduğunu!!!

- - Çenem çok düşük olduğu için milletin içini baydığımı..!!

- - 6 Temmuz'un Türk Xci Bayramı olarak kabul edilmesi ve her yıl şenliklerle (!) kutlanması gerektiğini.

- - Grupta birbiriyle çıkmaya başlayan "oğlumuz ve kızımızın" hala sır olarak kalması gerektiğini..

..öğremiş oldukkkk..!!!Herkese bizimle bu kadar ilgilendikleri için çok ama çooookkkk teşekkürlerrr!!!Bir dahaki sefere daha kalabalık olarak buluşmak üzere!!!


TheXFiles-TR isminin kullanım hakları İzmir 14. Noterinden alınan belgeyle sayfamız adına kayıt altına alınmıştır. TheXFiles-TR isminin başka kişi,kurum ve Internet siteleri tarafından kullanılması yasaktır. Site içerisinde yer alan tüm haber, metin, ve diğer içerik thexfiles-tr.net 'e aittir. Hiçbir şekilde basılı veya herhangi diğer bir elektronik ortamda (CD, Internet vs.) izinsiz kullanılamaz. Sitemizin Beyin Atölyesi, Fanfic, Fanart bölümlerinde yayınlanan yazı, resim vb. eserlerin sorumlulukları, sahiplerine aittir. Alıntı, kopya olduğu anlaşılan eserler derhal silinecektir.

Bu site The X Files hayranları tarafından hazırlanmış, dizinin Türkiye'deki hayranlarına kaynak teşkil etmesi için tamamen amatör sebeplerle oluşturulmuş bir sitedir. 1013 Productions ve 20th Century Fox ile hiçbir bağlantısı yoktur. The X Files ile ilgili tüm haklar, bu şirketlere aittir.

Copyright © 1999-2006 TheXFiles-TR