» Ana Sayfa
   » X-Files Nedir?
   » FORUM
   » X-Cast
   » Bölüm Rehberi
   » Bölüm Adları
   » Mitoloji
   » Senaryolar
   » Fanfiction
   » Fanart
   » Basında X Files
   » X-Sözlük
   » Bilmedikleriniz
   » The X Team
   » Etkinlikler
   » Linkler


Dizi ve sayfa ile ilgili her
türlü soru ve önerinizi
faq@thexfiles-tr.net
adresine yollayabilirsiniz!

 
...:: 2. The X Files Türkiye Buluşması (22/23 Haziran 2002) :: YAZI 1 ::..." Ya kahretsin biz yine buluştuk!"-Oğuzhan

Herkese selam! 2 günlük Genel Buluşma'mız bu akşam Oğuz'un da İzmir'i terketmesiyle sona erdi.(aawww) Bence süper eğlenceli,bol bol şamatalı,geyikli,gürültülü patırtılı,kısaca yine harika bir buluşma oldu.Tabi bunda organizatörlerimizin de katkısı var :p Geçen seneki gibi yakında buluşma ile ilgili yazılar ve resimler sayfaya yerleştirilcek. 12 kişilik X-Files Türkiye kafilesinin herbiri buraya kendi görüşlerini mutlaka yazıcaktır,yazmak isteyecektir,o yüzden ben sadece bu buluşmadan şu anda aklımda ne kaldıysa onu yazıcam:

1)En fazla gördüğümüz yer Konak Saat Kulesi'nin denize bakan tarafı ve konak-alsancak arasındaki cadde oldu. Çoğumuzun ayak ve bacaklarını eğer isterseniz kaldırımlardan toplayıp anı olarak yollayabiliriz size.

2)Hakan Şükür'ün annesinin muhabbeti sadece kocası ile değil artık....neyse.Maçı izlerken "DÜNYA KUPASI TRT'DE İZLENİR" die bi pankart görünce tribünlerde,kafamızı duvarlara vurduk,"X-Files'ın nerede izleneceğini bilen varsa bize mail atsın" die bi pankart hazırlayıp neden Japonya'ya yollamadık diye...

3)En fanatiğimiz Ruki'ydi,Oğuz hala yaşıyosa bunu İlhan Mansız'a borçluyuz.

4)En heveslimiz ise Pelin'di. Sadece "ya eğer S4 official guide ve bide İngiliz Official dergileri getirirsen çok iyi olur" dedim; 2 gün boyunca kargo kamyonetiyle beraber dolaştık...ha pardon o Oğuz'muş :))

5)Siz dün gece tv'lerde milli takımın galibiyetinin tüm yurtta yarattığı sevinci izlediğinizi sandınız,yanıldınız. Özellikle İzmir'de X-Files hayranlarının kordon'da bayrakları dalgalandırması, şarkılar türküler söylemesi ve yapılan tezarruhatlar,Genel Buluşma'ya olan yoğun ilgi ve sevginin sadece ufak bir göstergesiydi :p Ok,ok geyik bi yana dememişmiydim size bu maçla gerçekten tarih yazıcaz die?

6)Nigar bizden çok korktu,tanrım ben naaptım die düşündü içinden, öğlen onu uğurlarken de pamukkale şöförüne sürekli "hadi,çabuk,hızlı lütfen" die müdahele etmesi dikkatimiz ve tepkimizi çekti.Halbuki bu doğal halimizi(!)sırf onun eğitimi için sergilemiştik :p heheh yalnız Nigar bir arşiv yapmış arkadaşlar,ufff,süper resmen. Ankaralılar kaçırmasın!

7)Türkiye gazetesi bu haftaki bölümün açıklamasına(Max) şöyle başlamış,gerisini okuyamadım gülmekten: "Gizli Dosyalar'ın bu gece yayınlanacak olan 90. bölümünde Mulder ve Scully..." Sanki pembe dizi özeti yaa! "Gizli dosyaların bu akşamki 90. bölümünde Maria, Alfonso'ya duygularını açmaya karar verir. Oysa Alfonso,gerçek aşkı Lois'in ölümünden Maria'nın sorumlu olduğunu bilir. Bu yüzden özel ajan Mulder'a ihbarda bulunur. Mulder ise her zamanki gibi kendi çıkarları uğruna hain planlar kurmaktadır..."

8)Fransızlara "fransız" denir arkadaşlar.

9) "Buzdağı" kelimesine çok benzeyen bebek hayvana verilen ad "buzağı" değil "iceberg". bu da böyle biline! :)))

10)Eğer ben Sandman'i yakın zamanda bitirmezsem öldürülücem!

11)Her nerede olursanız olun,hiçbir zaman Ercan'ın " az kaldı arkadaşlar yaa,hadi" demesine ALDANMAYIN.

12)Teleferik'teki çay bahçesine giriş koymayı unutmuşlar.

13)İstanbul tayfasının bir otobüste XF izleme macerası varki akıllara zarar :)))

14)Oğuzhan'ın dudakları Mulder dudaklarııı!! euhehue

15)Sayfa ile ilgili çok büyük kararlar aldık,yepyeni fikirler ürettik:
" Arkadaşlar temmuzda hosting süresi bitiyo. Aklınızda bulunsun yani."
" Hadi yaa ne kadardı hosting?" (arada beri'nin "ben 10 dolara hosting bulurum" lafı güme gider)
" 70 dolar"
" Hıı...(sessizlik) Mulder hangi bölümde scullynin omzuna dokunmuştu?evet tam o an ben tv'nin karş...."

16)Ana sponsorlarımız olan Duru kolonya ve Melis'in aldığı bilimum 1,5 lt.'lik suların firmaları olmasaydı yarıyolda kalırdık. Bide beri'nin kentkartı. Otobüs şöförlerinde şartlı refleks oluşturmayı başardı,bir binişte tek kentkarttan 15 kişiyi geçirince,adamlar tuşa basarken salya akıtmaya başladılar. :)

Neyse şimdilik hatırlayabildiklerim bu kadar. Diğerleri yazdıkça daha nelere yaşadığımızı görüceksiniz! Keşke herkes gelebilseydi,ama bu her zamanki temennimiz,seneye görüşmek üzere hepinizle!

Murat


TheXFiles-TR isminin kullanım hakları İzmir 14. Noterinden alınan belgeyle sayfamız adına kayıt altına alınmıştır. TheXFiles-TR isminin başka kişi,kurum ve Internet siteleri tarafından kullanılması yasaktır. Site içerisinde yer alan tüm haber, metin, ve diğer içerik thexfiles-tr.net 'e aittir. Hiçbir şekilde basılı veya herhangi diğer bir elektronik ortamda (CD, Internet vs.) izinsiz kullanılamaz. Sitemizin Beyin Atölyesi, Fanfic, Fanart bölümlerinde yayınlanan yazı, resim vb. eserlerin sorumlulukları, sahiplerine aittir. Alıntı, kopya olduğu anlaşılan eserler derhal silinecektir.

Bu site The X Files hayranları tarafından hazırlanmış, dizinin Türkiye'deki hayranlarına kaynak teşkil etmesi için tamamen amatör sebeplerle oluşturulmuş bir sitedir. 1013 Productions ve 20th Century Fox ile hiçbir bağlantısı yoktur. The X Files ile ilgili tüm haklar, bu şirketlere aittir.

Copyright © 1999-2006 TheXFiles-TR