» Ana Sayfa
   » X-Files Nedir?
   » FORUM
   » X-Cast
   » Bölüm Rehberi
   » Bölüm Adları
   » Mitoloji
   » Senaryolar
   » Fanfiction
   » Fanart
   » Basında X Files
   » X-Sözlük
   » Bilmedikleriniz
   » The X Team
   » Etkinlikler
   » Linkler


Dizi ve sayfa ile ilgili her
türlü soru ve önerinizi
faq@thexfiles-tr.net
adresine yollayabilirsiniz!

 
...:: BÖLÜM 3 :: KAÇIRILMALAR, ÖRTBAS VE ASİLER ::...


   Pek çok insan kaçırıldığını,hatta çok-kaçırılan olduğunu iddia etmektedir. Kaçırılmalar gri aşamada olan uzaylılar tarafından yapılmaktaydı. Amaçları melezleştirme deneyleri için kadınlardan yumurta almak veya kişiler üstünde doğrudan deney yapmaktı. Daha sonra kaçırılmış kişi Sendika bilim adamlarına verilir ve onlarda çalışmalarını daha önce belirttiğim,hükümetin gizli demiryolunun bir parçası olan vagonlarda devam ettirirdi. (“NISEI”, “731”, “TWO FATHERS”, “ONE SON”) Geleneksel kaçırılma senaryosunda parlak beyaz ışık,dokuz dakikalık zaman kaybı(eğer kaçırılan hemen geri gönderilirse),radyasyon yanıkları,hareket edememe,ağırlıksız kalma,kömürlenmiş çevre ve tuhaf, kir benzeri bir cismin kalıntıları yer almaktadır. (“PILOT”, “CONDUIT”, “LITTLE GREEN MEN”) Kaçırılmalar dikkatleri Proje’nin üstünden çekmek veya Proje’yi örtbas etmek için de yapılıyor olabilir. Bu amaçla Savunma Bakanlığı’nın sahte kaçırılmalar yaptığı biliniyor. Kaçırılanlarda bazen “ameliyat yaraları” bulunabiliyordu,bu yaralar testlerin kanıtı olarak görülebilir.

Bir gri uzaylıyı örtbas etmek için onu öldürmeye izin veren uluslar arası bir anlaşma imzalanmıştı. (“E.B.E”)Kaçırılanların götürüldüğü gemiler genellikle üçgen şeklindeydi. Kaçırılanlar genellikle tekrar tekrar alınıyorlardı. Bazen belirli bir yere götürülerek toplu kaçırılmalar yapılıyordu. Bu toplu kaçırılmalar uzaylılar tarafından başlatıldığı zaman,sömürgeleşmenin başlangıcına işaret ediyordu,çünkü kaçırılanlara köleleştirilmek üzere melez genleri verilirken,insanlığın geri kalanına Saflık bulaşacaktı. Kaçırılanlar daha sonra klonlanarak klon melezler yaratılabilecekti. Asiler ve Sömürgeciler arasındaki savaşta,sömürgeciler toplu kaçırılmalara erken başlayarak,onlarla savaşmak için Asileri kışkırttılar. Kaçırılanlar kaybedildi ancak Asilerden de ölü çoktu.(Bir uzaygemisinden gelen bir tür ışın asilerin kendilerini ateşe vermesini sağlıyor) Ancak Sendika üyelerinin Asiler tarafından öldürülmesiyle birlikte kolonileşme planlarının bu kısmı da(melezler,toplu kaçırılmalar,arılar,vb...)onlarla beraber yok edilmişti.(“PATIENT X”, “THE RED AND THE BLACK”)

Kaçırılanlar,toplu kaçırılma yerlerine boyunlarının arkasındaki metal parçalar (çipler) sayesinde getiriliyorlardı. Önceki kaçırılmalarda birden fazla metal parça,bazıları burunda, kullanılabiliyordu. Bu parçalar kaçırılanların ilk bireysel kaçırılmalarında Sendikayla çalışan Japon bilim adamları tarafından yerleştirilmektedir. Bu bilim adamlarının bazıları daha önce açıkladığım gibi kendi melezlerini yaratmak için gizlice çalışıyorlardı ve bu yüzden öldürülmüşlerdi. Eğer bu metal parçalar çıkarılırsa burunda beyne yakın bir yerde ölümle sonuçlanan bir çeşit kanser oluşmaktadır. Scully kendi parçasını çıkarınca bu teşhis konulmuştu,hastalığından kurtulmak için parçanın yerine geçen bir çip bulundu. Kanser,zararlı bir şekilde ayrılmış DNA’dan kaynaklanıyordu. Bu DNA,çipin kontrolü altındayken zarar vermemektedir. Bu ayrılmış DNA,kaçırılanlar döndükten sonra kan dolaşımlarında bulunan önceden kullanılmış DNA’ların kollarıydı ve kaçırılmalar sırasında yapılan deneylerin bir sonucuydu. Bir defa çipin yerleştirilmesi için,bir defa da çip yerleştirdikten sonra toplu kaçırılma yerine çekilerek kaçırılmıştı. Scully bir ihtimal CSM’nin ısrarı üzerine kaçırılmıştı,böylece kaçırılarak sömürgeleşmeden kurtulacak ve bir meleze dönüştürülecekti. CSM oğluna,Mulder’a, mutlaka panzehir veya melez genleri verirdi. Böylece her ikisi de hayatta kalabilirdi. Metal parçalarını çıkaran kaçırılanlar,kaçırılmalara bir daha çekilemiyordu. Çipler uzaylı teknolojisine sahip bir Japon firma tarafından üretiliyordu. (“PILOT”, “DUANE BARRY”, “ASCENSION”, “NISEI”, “731”, “MEMENTO MORI”, “GETHSEMANE”, “REDUX”, “REDUX II”)

Metal parçalar Sendika tarafından kaçırılanları kaçırılma yerlerine çekmek için kullanılıyordu. Ancak uygulamaları bunun ötesine geçmekte. Parçalar kaçırılanların yakalanabileceği ölümcül kanseri engelliyor,çünkü bütün hastalıkları tedavi edebilmekteler. Bu mantıklı çünkü uzaylı DNA’sıyla yapılan melezleştirmeler de insanları tüm hastalıklardan kurtarabiliyor,ve çipler uzaylı teknolojisiyle yapılıyordu. CSM beyninin faaliyetinden kaynaklanan ölümcül beyin iltihaplanmasından kurtulmak için Scully’yi çiplerin yapımında kullanılan genetik araştırmaları elde etmek amacıyla kullandı. Ancak CSM kendini suçlu hissettiğinden bilgiyi içeren diski atarak tedavi olma şansını bir şekilde reddetti. (“EN AMI”)

İlginç bir notta, iki farklı olayın Scully’yi ölümsüz olarak göstermesidir! İnsanların nasıl öleceğini görebilme kabiliyetine sahip olan Clyde Bruckman,Scully’nin asla ölmeyeceğini söylemişti. Yıllar sonra Scully,Ölüm’ün yüzüne bakmayı reddetti ve ölüm onu atlayarak başka birinin hayatını aldı. Bunların yanı sıra sahip olduğu çip, çok iyi çalıştığını CSM’nin de kanıtladığı gibi,insanları 100 yıldan çok daha fazla uzun yaşamasını(belki de sonsuza kadar?) sağlıyor.(Marjorie Butters örneğindeki gibi). Üstünde düşünülesi şeyler! (“CLYDE BRUCKMAN’S FINAL REPOSE”, “TITHONUS”)

Kaçırılmalar metal parçaları olmayan kişilere de yapılabilir. Öncelikle, çok-kaçırılan olacak “seçilmiş” kişi kaçırılarak metal parça takılır. Ancak bazen bu kaçırılmanın çevresinde biri varsa,o da 9 dakika kaybeder ve büyük bir ihtimalle hafızası silinmek üzere kaçırılır. İlk kaçırılmalarda bu zaman kaybı kaçırılanın saatinin 9 dakika ileri olmasından anlaşılabiliyordu. Ama daha sonra uzaylılar bu durumun farkına vardı ve kaçırılmalardan hemen önce herkesin saatini durdurmaya başladılar. “Zaman kaybı” aslında hafıza kaybıdır;kaçırılanların hafızaları çalınır ve böylece zamanda nasıl 9 dakika “atladıklarını” hatırlayamazlar. Hipnoz seansları sayesinde neler olduğunu bazen hatırlayabilmelerinin sebebi budur. Bazı kaçırılmalarda kaçırılanın ailesinden biri uzaylıların geri geleceklerini temin ettiği mesajlara TV’ler vs aracılığıyla “kanal” olurlar. (“CONDUIT”, “TEMPUS FUGIT”, “MAX”)

Sömürgecilere karşı bir başkaldırı vardır. Bu yüzden toplu kaçırılma yerlerindeki kaçırılanlar,ötekilerle birlikte garip “ateş değnekleri” ile ölünceye kadar yakılıyordu. Kaçırılanlar sömürgeciler için özeldi,çünkü melezleştirme aşaması kusursuzlaştırılınca melez klonlar olacaklardı.(Bu durum Cassandra’yla gerçekleşmişti,ancak asiler melezleştirmeyi mükemmel kılan doktorları ve büyük bir ihtimalle Cassandra’yı da öldürdüler) Gözlerini,burunlarını,kulaklarını ve ağızlarını, Kara Yağ bulaşmasın diye deforme ederek kapatan Asiler,kaçırılanları ve Sendika’nın bilim adamlarını,kaçırılmalar ve sömürgeleştirme için harcanan çabalara zarar vermek için yakıyorlardı. Asiler Sömürgecilere karşı gelen şekil değiştirenlerdi,amaçları Dünyayı ve kaynaklarını kontrol etmek ve onlara sahip olmaktı. Bounty Hunter’lar gibi onlarda diğer insanların şekline girebiliyordu ancak tek farkları “deforme” suratlarını gizleyen sanal göz ve ağızları olan ekstra bir surat katmanı yaratmalarıydı. Asilerin “maskeleri” Bounty Hunter’ların değişim yeteneklerinin mantıksal bir uzantısıdır. Asiler’in Kara Yağa karşı riskleri vardır,zira sömürgecilere karşı gelmektedirler;Bounty Hunter’lar ise uzaylılarla aynı taraftadır. (“PATIENT X”, “THE RED AND THE BLACK”, “TWO FATHERS”, “ONE SON”).                                                                                                                                          «  BÖLÜM 2  / BÖLÜM 4 »


TheXFiles-TR isminin kullanım hakları İzmir 14. Noterinden alınan belgeyle sayfamız adına kayıt altına alınmıştır. TheXFiles-TR isminin başka kişi,kurum ve Internet siteleri tarafından kullanılması yasaktır. Site içerisinde yer alan tüm haber, metin, ve diğer içerik thexfiles-tr.net 'e aittir. Hiçbir şekilde basılı veya herhangi diğer bir elektronik ortamda (CD, Internet vs.) izinsiz kullanılamaz. Sitemizin Beyin Atölyesi, Fanfic, Fanart bölümlerinde yayınlanan yazı, resim vb. eserlerin sorumlulukları, sahiplerine aittir. Alıntı, kopya olduğu anlaşılan eserler derhal silinecektir.


Bu site The X Files hayranları tarafından hazırlanmış, dizinin Türkiye'deki hayranlarına kaynak teşkil etmesi için tamamen amatör sebeplerle oluşturulmuş bir sitedir. 1013 Productions ve 20th Century Fox ile hiçbir bağlantısı yoktur. The X Files ile ilgili tüm haklar, bu şirketlere aittir.

Copyright © 1999-2006 TheXFiles-TR