» Ana Sayfa
   » X-Files Nedir?
   » FORUM
   » X-Cast
   » Bölüm Rehberi
   » Bölüm Adları
   » Mitoloji
   » Senaryolar
   » Fanfiction
   » Fanart
   » Basında X Files
   » X-Sözlük
   » Bilmedikleriniz
   » The X Team
   » Etkinlikler
   » Linkler


Dizi ve sayfa ile ilgili her
türlü soru ve önerinizi
faq@thexfiles-tr.net
adresine yollayabilirsiniz!

 
...:: BÖLÜM 6 :: AİLE İLİŞKİLERİ ::...Mulder ve Scully’nin aileleri, ajanların gerçeği araştırmalarının sonucunda istemeyerek bazı korkunç deneyimlerin içine sürüklenmiştir. Scully’nin kız kardeşi ve Mulder’ın “babası”, Krycek ve Sendika’nın bir adamı olan Luis Cardinal tarafından öldürülmüştü. William Mulder, oğluna her şeyi anlatırken öldürülmüştü ve Scully’nin kız kardeşi ise yanlışlıkla ablası zannedilmişti. (“ANASAZI”, “THE BLESSING WAY”, “PAPER CLIP”) Ayrıca, Scully ilk kaçırılmasından sonra neredeyse ölüyordu. (“ONE BREATH”) X-Files’da çalışırken babası da doğal nedenlerden dolayı hayatını kaybetmişti. (“BEYOND THE SEA”) Ve tabi ki, ikisi de çocukken Mulder’ın kız kardeşi, Chilmark, Martha’s Vineyard, Massachusettsdeki evlerinden kaçırılmıştı. (“LITTLE GREEN MEN”) Annesi, ölümcül bir hastalığa yakalandığı için(Paget Kanseri) intihar etti. (“SEIN UND ZEIT”, “CLOSURE”). Scully’nin, kaçırılmasının sonucu olarak bir kızı vardı. Emily, Scully tarafından keşfedilince,öldürüldü. (“CHRISTMAS CAROL”, “EMILY”). Scully’nin abisi Mulder ve X-Files’ın kendisini etkilemesine izin vermedi, ve Scully’nin FBI’dan (ya da en azından X-Files’dan) ayrılmaya ikna etmeye çalıştı. Scully’nin “şu Mulder denen herifin” yakınlarında olmasının tehlikeli olduğunu düşünüyor. (“GETHSEMANE”, “REDUX”, “REDUX II”)

Sigara İçen Adam’ın Mulder ailesiyle gizemli bir geçmişi vardır. William Mulder’la eski arkadaştılar ve Mulder’ın annesiyle bir ilişkisi olmuştu (sonucu Fox Mulder) ve Mulder’ın CSM’nin evlerine geldiğine dair çocukluk anıları vardır ve onun ailesiyle kavga ettiğini (Samantha’nın kaçırılması için ısrar etmesinden dolayı) hatırlamaktadır. (“DEMONS”). Annesi doğal olarak, pes ettiği için William’dan nefret eder ve kaçırılmadan sonra boşanırlar. Bu olaydan sonra, Mulder’ın annesi Quonochontaug, Rhode Island’daki yazlık evlerine(Samantha diğer evlerinde kaçırılmıştı.) bir daha asla gitmemeye yemin etti ve Greenwich, Connecticut’a taşındı. Mulder, CSM’nin Spender’ın yanı sıra kendisinin yada Samantha’nın da babası olabileceğinden şüpheleniyor.( CSM’nin Mulder’ın babası olduğunu biliyoruz.) (CSM, oğlu Spender’a (ki Spender o zamanlar babasının o olduğunu bilmiyordu) yazdığı bir mektupta şöyle der: “Bir Navajo hikayesini hatırlıyorum: İkiz savaş tanrıları, dünyanın canavarlarını yok etmek için sihir ve silah aramak üzere babalarına gelirler.”) Mulder’a pek çok kez yardım etmiş ve onu Sendika tarafından öldürülmekten kurtarmıştır. “Bir adamı öldürebilirsin ama temsi ettiklerini değil” veya buna benzer bahaneleri her zaman hazırdır. Mulder’ın önemi, neredeyse Proje’nin kurtarıcısı olunca iyice ortaya çıktı. (“TALITHA CUMI”, “HERRENVOLK”, “PATIENT X”, “THE RED AND THE BLACK”)

Samantha uzaylılar tarafından April Hava Üssü’ne geri getirilmişti, ve onu burada Cassandra ile CSM büyütmüşlerdi. CSM onun üstünde bazı deneyler (muhtemelen daha fazla kaçırılma olayı) yapmıştı. Hükümetin gizli demiryolunun bir bölümü Sendika bilim adamlarının deneyleri yaptığı bu üsse gidiyordu. Scully’nin kendi kaçırılmasından hatırladığı vagonlar, uzaylılar tarafından kaçırıldıktan sonra Sendika’ya geri verilen kaçırılanları esas deneylerin yapıldığı yer olan üsse taşımak için kullanılıyordu.(Deneyler üste ama vagonların içinde yapılmaktaydı) Samantha diğer kaçıranlarla beraber burada deneylere tabi tutulmuştu. Cassandra kendi evinden Samantha’yla aynı gecede kaçırılmıştı, bu yüzden muhtemelen o da April Hava Üssü’ne, Samantha ve Jeffrey’yi büyütmek için aynı şekilde getirilmişti. 1979’da Samantha üsten kaçmayı başardı ve bir hastanede ortaya çıktı. CSM ve adamları onu bulmadan ve geri getirmeden hemen önce iz bırakmadan kayboldu. Aslında olan; “aracılar”, yani iyi ruhlar Samantha’nın bedenini saf enerjiye dönüştürüp daha iyi bir yer olan “yıldızışığı”na (veya cennet, yada bunların bir benzeri) götürerek, tüm hayatı boyunca o üste geçireceği dehşet verici olaylardan kurtulmasını sağladılar. Mulder’ın annesi, hastanedeki hemşire (ve belki CSM de), kaybolmadan önce Samantha’nın hayalini gördüler. Aracılar, iyi ve kötü ruhlardan oluşan ve bizim ruhlarımız için savaş halinde olan bir ruh dünyasındaki iyi ruhlardır. İkisi de bir kişinin ruhunu doğarken veya zor bir durumla karşı karşıyayken değiştirebilir ancak iyi aracılar, olmaması gereken korkunç bir kaderin herhangi bir çocuğa etki etmesi söz konusu olduğunda araya girebilirler. Şimdi esas soru şu: Samantha yıldızışığından geri dönebilir mi? Yada daha doğrusu yıldızışığındaki ruhu yeni doğan bir insanda yer bulabilir mi? Yoksa bu zaten gerçekleşti mi? (“SEIN UND ZEIT”, “CLOSURE”)


                                                                                                                                          «  BÖLÜM 5  / BÖLÜM 7 »


TheXFiles-TR isminin kullanım hakları İzmir 14. Noterinden alınan belgeyle sayfamız adına kayıt altına alınmıştır. TheXFiles-TR isminin başka kişi,kurum ve Internet siteleri tarafından kullanılması yasaktır. Site içerisinde yer alan tüm haber, metin, ve diğer içerik thexfiles-tr.net 'e aittir. Hiçbir şekilde basılı veya herhangi diğer bir elektronik ortamda (CD, Internet vs.) izinsiz kullanılamaz. Sitemizin Beyin Atölyesi, Fanfic, Fanart bölümlerinde yayınlanan yazı, resim vb. eserlerin sorumlulukları, sahiplerine aittir. Alıntı, kopya olduğu anlaşılan eserler derhal silinecektir.

Bu site The X Files hayranları tarafından hazırlanmış, dizinin Türkiye'deki hayranlarına kaynak teşkil etmesi için tamamen amatör sebeplerle oluşturulmuş bir sitedir. 1013 Productions ve 20th Century Fox ile hiçbir bağlantısı yoktur. The X Files ile ilgili tüm haklar, bu şirketlere aittir.

Copyright © 1999-2006 TheXFiles-TR