FROM: agharta01@gmail.com

DATE: 14 Ekim 2004 02:52:27

SUBJECT: Wicca

TITLE: Project Wicca

AUTHOR: Ece “agharta” Yazan

RATING: PG

KEYWORDS: Wicca,M&S Angst

SPOILERS: yok

SUMMARY: Süpürgelerinizi hazırlayın...

NOTES:
Bu fanfictiona yaklaşık bir sene önce Murat’ın desteği ile başladım. Konusunu kendi özel ilgim olan wiccalık ve cadılıktan buldum. Murat da bu fanfiction’ın editörüdür.

DISCLAIMER: Buradaki bazı karakterler Ten-Thirteen Production’a, Chris Carter’a (Babamız!!) ve 20th century fox’a aittir. Bazı fikirler okuduğum çizgiromanlardan (Sandman, Dylan Dog, Martin Mystere), kitaplardan (o kadar çok var ki?), internet sitelerinden (özellikle de büyüler) bulunmuştur.

THANKS: Bıkmadan usanmadan şu şöyle olsun bu böyle olsun diyen biricik kankim editörüm Murat’a, muhteşem bannerlar hazırlayan Ruki’ye, fanfiction yazma konusunda beni destekleyen Beri’ye, Tancan’a, Pelin’e, ve okuma zahmetine girdiğiniz için hepinize pek çok teşekkürler..

ONEMLI NOT: Bu fictiondaki tüm büyüler, şu anki cadıların kullandığı gerçek büyülerdir. Birer örnek verebilmek için size sunulmuştur. Eğlence amaçlarından çıkmamaları için, içlerinde minik değişiklikler yapılmıştır.

Keyfini Çıkarın!!

ÖNSÖZ

Blackmore’s Night grubunu çok seven biri olarak, peşpeşe şarkılarını dinlediğim bir gün, Ortaçağ’da geçen, büyücüler ve cadılarla ilgili bir hikaye yazmam gerektiğine karar vermiştim. O sırada Neil Gaiman’ın müthiş Sandman çizgi roman serisinin önemli karakterlerinden biri olan Destiny (Kader)için ayrıca yazılmış bir kitabı bitirmiştim ve kesinlikle Avrupa’nın karanlık yıllarında geçen bir öykü yazmak için gerekli ilhamı almıştım.

Sıra konuyu bulmaya geldiğimde, üzerinde çok fazla düşünmeden birden The X-Files geldi aklıma. 9 senelik tarihinde dizi cadılara ve büyücülere pek yüz vermemiş; bir kaç bölümde pek de vurucu olmayan bir şekilde şöyle bir değinmişlerdi. Ama The X-Files’ı Ortaçağ ile, büyü ile nasıl harmanlayabilirdim ki? Bunu sorabileceğim tek bir kişi vardı: Elinizde tuttuğunuz fanfiction’un yazarı Ece.

Fikri Ece’ye sunarken içim rahattı. Ne de olsa Wicca, cadılar ve büyülere pek meraklı “kanki”min böyle bir olaya kayıtsız kalamayacağını biliyordum. Gerçekten de böyle bir projeyi ona sunduğum gün, verdiği destekle konu da aşağı yukarı ortaya çıkmıştı: Bir çingene kampının yakınlarındaki kasabada işlenen cinayetler bir şekilde büyücülük ve cadılığa bağlanacak; Mulder ve Scully de olaya dahil olacaktı. Böylece Project: Wicca’nın 1 yıllık macerası başlamış oldu.

Başlarken düşüncemiz birlikte çalışarak ikimizin de yazarı olacağı bir hikaye yaratmaktı. Fakat benim işlerimin yoğunluğu, kafamda -bu projenin heyecanına rağmen- sürekli diğer hikayem “angeldown”un olması ve biraz da üşengeçliğim yüzünden Project: Wicca tamamen Ece’nin üstüne kaldı. Dolayısıyla bitmesi umduğumuzdan daha uzun sürdü. Ama kesinlikle pişman değilim, çünkü ortaya çıkan fanfiction, benim düşündüğümden de iyi oldu!

Project: Wicca, Ece’nin hikayesidir. Benim yaptığım sadece, olayları ve karakterleri X-Files atmosferinden uzaklaştırmadan çingenelerin dünyasında, cadılar ve büyülerin ortasında olabildiklerince kendileri olmalarını sağlamak için gerekli bir kaç ufak düzeltmeden ibaret. Bunun dışında, hikayenin atmosferine ve konusuna uyduğunu düşündüğüm ve olur da dinlerseniz hoşunuza gideceğini umduğum şarkılardan bir “soundtrack” oluşturdum. İlhamı veren Blackmore’s Night’ın şarkılarının fazlalığı dikkat çekecektir ama etkisi düşünülünce normaldir.

Geri kalan her şey Ece’nin çalışmasıdır ve bütün övgüler ona gitmelidir.

Şimdi rahatça koltuğunuza oturun ve çingenelerin dünyasına karışın.

Yıldızlar ortaya çıktı ve büyü burada.


Murat

 TheXFiles-TR isminin kullanım hakları İzmir 14. Noterinden alınan belgeyle sayfamız adına kayıt altına alınmıştır. TheXFiles-TR isminin başka kişi,kurum ve Internet siteleri tarafından kullanılması yasaktır. Site içerisinde yer alan tüm haber, metin, ve diğer içerik thexfiles-tr.net 'e aittir. Hiçbir şekilde basılı veya herhangi diğer bir elektronik ortamda (CD, Internet vs.) izinsiz kullanılamaz. Sitemizin Beyin Atölyesi, Fanfic, Fanart bölümlerinde yayınlanan yazı, resim vb. eserlerin sorumlulukları, sahiplerine aittir. Alıntı, kopya olduğu anlaşılan eserler derhal silinecektir.

Bu site The X Files hayranları tarafından hazırlanmış, dizinin Türkiye'deki hayranlarına kaynak teşkil etmesi için tamamen amatör sebeplerle oluşturulmuş bir sitedir. 1013 Productions ve 20th Century Fox ile hiçbir bağlantısı yoktur. The X Files ile ilgili tüm haklar, bu şirketlere aittir.

Copyright © 1999-2006 TheXFiles-TR